Creation Stories

Režie: Nick Moran
Hrají: Ewen Bremner, Suki Waterhouseová, Thomas Turgoose, Jason Flemyng, Jason Isaacs

hudební biografické drama, VB/USA, 2021, , IMDB rating: 6,2 stručná synopse: Film mapuje bouřlivou životní cestu Alana McGeeho od chudého školáka z Glasgow s vytříbeným hudebním sluchem a podnikatelskými sklony až po jednoho z největších a nejvlivnějších hudebních magnátů v Británii. synopse: Hudební producent a spoluzakladatel vydavatelství Creation Records Alan McGee (Ewen Bremner), bouřlivák se zálibou ve zhýralém životě, se podílel na vytvoření britpopového soundtracku divokých devadesátek, když uvedl na scénu kapely, které určovaly tuto éru, včetně Oasis, Primal Scream a My Bloody Valentine. Film, který je orámován McGeeho drogovým výletem do Los Angeles v polovině 90. let minulého století, kde sedí u bazénu a vzpomíná s reportérkou (Suki Waterhouseovou) na svou minulost, mapuje producentovu bouřlivou životní cestu od chudého školáka z Glasgow s vytříbeným hudebním sluchem a podnikatelskými sklony až po jednoho z největších a nejvlivnějších hudebních magnátů v Británii.

9 Komentáře k “Creation Stories”

 1. yuvi napsal:

  Select the office product you want to download and install on the device. Go to the office.com/setup option. To upgrade Office, press on the products of office.com/setup and start downloading and installing Office products on the device.log in and enter office 25 digit product key to activate your office product. if you are new user then you need to create a office account to get more benefits of office.com/setup subscription.
  office.com/setup
  office.com/setup

 2. yuvi napsal:

  You can download and install norton setup from Norton.com/setup . Norton may receive annual renewal billing, cancellations, refunds, subscriptions, credit card updates, purchases by Norton membership. Visit Norton.com/setup to activate or renew your Norton membership. And a valid Norton membership ensures that your security is always updated. You should activate or renew your subscription before the trial or membership period ends so that all Norton features can continue to be used and your computer is protected. For more information, you can contact our team at Norton.com/setup and get more and more information.
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup
  Norton.com/setup

  • yuvi napsal:

   Select the office product you want to download and install on the device. Go to the [url=https://installmsoffices.blogspot.com/]office.com/setup[/url] option. To upgrade Office, press on the products of [url=https://msofficewordoffice.blogspot.com/]office.com/setup[/url] and start downloading and installing Office products on the device.log in and enter office 25 digit product key to activate your office product. if you are new user then you need to create a office account to get more benefits of [url=https://microsoftsignin.blogspot.com/]office.com/setup[/url] subscription.
   [url=https://downloadallmicrosoft.blogspot.com/]office.com/setup[/url]
   [url=https://officedownloadfullversion.blogspot.com/]office.com/setup[/url]

 3. mobile autonomous robot

Přidat komentář

Panorama Theme by Themocracy